Reklama

Biskupi o wyborach, statucie i teczkach

Biskupi o wyborach, statucie i teczkach

08.10.2007
Czyta się kilka minut
"Współodpowiedzialność za dobro wspólne, do której jesteśmy zobowiązani jako obywatele, domaga się korzystania zprawa wyborczego - stwierdzili biskupi wliście pasterskim, który powstał podczas dwudniowego 341. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
T

Tekst zostanie odczytany we wszystkich kościołach 14 października, na tydzień przed głosowaniem. Biskupi podkreślili, że udział w wyborach jest nie tylko prawem, ale i moralnym obowiązkiem. Głosować należy "właściwie", a zatem "ludzie wierzący powinni oddać głos na te osoby, których postawa i poglądy są bliskie, a przynajmniej nie sprzeciwiają się wierze katolickiej i katolickim wartościom oraz zasadom moralnym".

Jednocześnie biskupi wykluczyli, aby jakaś partia wypowiadała się w imieniu Kościoła lub chwaliła się jego poparciem. Również duszpasterze powinni powstrzymać się od deklarowania publicznie swoich sympatii wyborczych, a media katolickie nie mogą angażować się w kampanię wyborczą. Wbrew oczekiwaniom (abp Józef Michalik dał to do zrozumienia po sierpniowej Radzie Stałej) biskupi nie podjęli tematu Radia Maryja, które w politykę zaangażowane jest w ...

3664

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]