Reklama

Bierzcie i jedzcie!

Bierzcie i jedzcie!

29.09.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 39/2014
M

Mam podobne doświadczenia z odmową udzielania komunii św. na rękę co pani Urszula Adamczyk, która wysłała do „Tygodnika” list. Trzeba przypomnieć, że Episkopat pozostawił wybór sposobu przyjmowania komunii osobie przyjmującej, a nie jej udzielającemu. Uważam, że odmowa podania komunii na rękę jest ze strony księdza nadużyciem i nieliczeniem się ze świadomym, wolnym wyborem przyjmującego.
Skoro msza św. jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy, to wydaje się właściwe, żeby sposób udzielania komunii był jak najbardziej zbliżony do jego opisu w Ewangelii. Chrystus łamał chleb i zachęcał: „bierzcie i jedzcie”. Może warto uświadomić księdzu, który powiedział czytelniczce „TP”, że nie będzie tolerował „nowomody”, iż właśnie podawanie komunii do ust było kiedyś „nowomodą”. Sądzę, że wyciągnięte ręce są pięknym gestem prośby wiernego o ten dar Boży. Nie rozumiem, dlaczego wielu ludziom, w tym...

1016

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]