Reklama

Bez sił

Bez sił

14.06.2021
Czyta się kilka minut
I

I oto rozgrzewają się emocje. Najpierw wywiadu udziela arcybiskup, potem minister czerpie z niego obficie podczas wykładu, mówiąc o splocie Polski i chrześcijaństwa. I cytują ich, i chwytają się za głowy.

No dobrze, ja też się łapię na te plastyczne zdania, a już najbardziej na te batalistyczno-apokaliptyczne. O tym, że zawsze jest jakaś bestia, że będą męczennicy. I zapewnienia, że Kościół pod presją takiego świata nigdy się nie ugnie. Dokładniej to szło tak: „Kościół w Polsce jest ostatnim na naszym kontynencie, gdzie ciągle trwa zmaganie. Myśmy jeszcze ciągle białej flagi nie wywiesili, nie poddali się, nie uznaliśmy, że trzeba słuchać świata. I jej nie wywiesimy, nie poddamy się”.

Sama zaś zaczynam fantazjować, że oto idę w tym dystopijnym pejzażu niewywieszonych białych flag, męczenników, chrześcijaństwa od czasów Mieszka płynącego w krwi Polaków (etnicznych czy...

4663

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Fajnie to Pani ujela! Dziekuje!

"Zuzanna, karmicielka wilków". Albo: "Zuzanna po drugiej stronie Europy". Albo jeszcze inaczej: "Wilk, Zuzanna i stara huśtawka".

Robert, damski komentator :) Pozdrawiam Szanownego Pana.

Też jestem na terapii literaturą. Bardzo mi służy. Zamierzam zostać na tej terapii jak najdłużej.

dla p. Zuzanny.

Niech będzie literaturoterapia. Tandem powinien wziąć na warsztat "Redutę Ordona" -chyba minister jeszcze nie wykasował jej z lektur oraz "Daremne żale" niejakiego Asnyka -z poprzednim zastrzeżeniem. "Reduta Ordona" trochę słaba, bo tylko w sile sześciu armat i to nie Bruksela nas, niezłomnych, atakowała tylko Moskwa. U Asnyka za to - według mnie - sam miód i ten utwór powinien być przez obu VIP-ów należycie przyswojony. Co do kąśliwej uwagi Pani Redaktor o zawartości polskiej krwi, to odsyłam do "Wyrodnego syna" autorstwa Mariana Załuckiego; jeżeli zaś krew nie zawiera tego co trzeba, to można zrobić hemodializę lub transfuzję. c.b.d.o.

Idzie wojna , wojna o polską młodość , czyli o przyszłość naszych dzieci . Wojna o dusze. Kościół instytucjonalny jest po stronie silniejszych - po stronie oprawców. I to jest teraz najważniejsze.

Amen! Tak trzymać. Alleluja i do przodu! - jak mówią w TOKACH FM i w innych misyjnych mediach

Wszystkim, którzy muszą obronić swoje chrześcijaństwo szukając wroga poleciłbym czytać Rene Girarda, a jeszcze bardziej Jamesa Alisona.

Impreza znana w islamie, tylko trzeba uważać by się przy okazji wzajemnie nie stratować ;p

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]