Reklama

Bez Lewandowskiego

Bez Lewandowskiego

22.11.2021
Czyta się kilka minut
P

Polska przegrała u siebie z Węgrami 1:2 i straciła szanse na rozstawienie w barażach kończących eliminacje do MŚ w Katarze. W meczu z silnym rywalem niespodziewanie nie zagrał Robert Lewandowski, choć kilka dni wcześniej wystąpił ze słabiutką Andorą. „Sygnalizowałem, że grając tak dużo spotkań i znając swój organizm, mogę nie być w optymalnej dyspozycji w obu meczach”, a „trener słusznie nie chciał zlekceważyć meczu z Andorą” – czytamy w oświadczeniu piłkarza, przyznającego: „decyzja na końcu zawsze należy do trenera, ale potwierdzam, że była ona ze mną uzgodniona”. Zważywszy na rozmiar wizerunkowych strat poniesionych na skutek tego zawiłego komunikatu, trudno uznać, że oświadczenie kapitana kadry pisali specjaliści od wizerunku. Gorzej, że straty są także sportowe: najlepszego piłkarza świata może zabraknąć na mundialu.©℗

Więcej: powszech.net/niewystep

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]