Reklama

Ładowanie...

Bez gniewu i uprzedzenia

25.09.2006
Czyta się kilka minut
Wojciech Roszkowski
P

PIOTR MUCHARSKI: - Pan Profesor powiedział na łamach "Życia Warszawy" w związku ze znalezioną w aktach IPN notatką SB o rozmowach z Jackiem Kuroniem, iż "ważne jest to, że SB wybierała takich, a nie innych negocjatorów". Czy to miało znaczyć, że SB wybrała sobie Kuronia jako przyszłego negocjatora przy Okrągłym Stole?

WOJCIECH ROSZKOWSKI: - To absurd. Nigdy by mi nie przyszło do głowy wygłoszenie takiego zdania. Jeśli pojawiło się w mediach, musiało być konsekwencją jakiegoś nieporozumienia.

Daty i mity

- Co więc naprawdę znaczyła dla Pana ta notatka?

- Wypowiadam się tutaj jako historyk i obserwator życia publicznego, a nie jako polityk, bo uważam, że tego rodzaju spory powinny być odpartyjnione.

Historyk musi postawić w tej sprawie kilka pytań: czy owa notatka...

21504

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]