Reklama

Baltimore w ogniu

Baltimore w ogniu

04.05.2015
Czyta się kilka minut
Po trwających tydzień walkach z policją i grabieżach w Baltimore (USA) zniesiono godzinę policyjną.
Fot. Patrick Semansky / AP / EAST NEWS
S

Sytuacja w mieście uspokoiła się dopiero, gdy prokuratura postawiła zarzuty policjantom podejrzanym o śmiertelne pobicie Afroamerykanina Freddiego Graya. Podczas zamieszek aresztowano 486 osób, 113 policjantów zostało rannych. Z sześciu policjantów oskarżonych w sprawie Graya trzech jest białych, a trzech czarnych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]