Reklama

"Antyk" trojański

"Antyk" trojański

14.12.2003
Czyta się kilka minut
Brzmi to wręcz niewiarygodnie: w tych samych murach, w których uroczyście dziękuje się Bogu za wielki pontyfikat; tu, gdzie Jan Paweł II otwierając kongres eucharystyczny przewodniczył liturgii, kolportowane są publikacje oskarżające Papieża o herezje, stawiające go w szeregu najemników, złodziei i łotrów, a Eucharystię przez niego sprawowaną nazywające zdradą.
S

Sprawa “Antyku" była już znana (toczyło się postępowanie prokuratorskie), gdy na jednym z duszpasterskich spotkań ktoś zapytał, jak to możliwe, że w znajdującej się w budynku kościelnym księgarni sprzedawane są książki, w których ostentacyjnie krytykuje się Papieża i Watykan. Sprawdziłem. Oferta rzeczywiście zaskakująca: oprócz wielu książek antysemickich (okładkę jednej, jak na ironię, ozdobiono zdjęciem ze spotkania Jana Pawła II z rabinem Rzymu), kilkadziesiąt publikacji wydawnictwa “Te Deum", prowadzonego przez schizmatyckie Bractwo św. Piusa X arcybiskupa Lefebvre’a. Nie zamierzam polemizować z jego zwolennikami: mają prawo, by wyznawać i propagować takie poglądy. Moje zdumienie i sprzeciw budzi jedynie fakt, że mogą to czynić w tym miejscu.

Kościół okupowany

“Kościół Boży ze smutkiem przyjął wiadomość o nielegalnych...

9256

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]