Reklama

Twarz Mariusza T.

Twarz Mariusza T.

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Nawoływanie do odwetu, mówienie że „potwora z Piotrkowa” trzeba było powiesić, atmosfera linczu... Stosunek do człowieka, który opuścił więzienie, jest egzaminem z naszego chrześcijaństwa. Które pozwala wyobrazić sobie Jezusa z twarzą Mariusza T.
Fot. Jakub Szymczuk / GN
1

11 września 2002 r., w pierwszą rocznicę nowojorskiego zamachu, pod koniec wygłaszanej na placu św. Piotra katechezy Jan Paweł II powiedział: „Nie możemy zapomnieć o licznych ofiarach w ludziach, które ten atak pociągnął za sobą. Prosimy dla nich dzisiaj o wieczny odpoczynek u Boga i o zmiłowanie, i przebaczenie dla sprawców tego straszliwego ataku terrorystycznego”. Słyszałem później komentarze zbulwersowanych słowami papieża. Uznali za skandal skierowaną do Boga prośbę o przebaczenie dla terrorystów-zbrodniarzy. Papieskie słowa miały charakter profetycznego przesłania, ukazując tajemnicę Bożego miłosierdzia i ewangelicznego przebaczenia, którego świadkami mają być wierzący w Chrystusa.
Wspominam legendarnego warszawskiego duszpasterza, księdza Bronka Bozowskiego, gorszącego niektórych swoimi mszami odprawianymi za dusze Stalina i Hitlera. Wychodził z prostego założenia,...

4738

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]