Reklama

Anatomia przypadku

Anatomia przypadku

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Która z jego twarzy jest prawdziwa? Twarz groteskowego celebryty czy odpowiedzialnego państwowca, bez którego ostatnie ćwierćwiecze polskiej polityki byłoby tylko szekspirowską „opowieścią idioty”?
Z

Z męczeństwem mu do twarzy, można by powiedzieć: do znanych całej Polsce scen z samolotu Lufthansy doszły ostatnio wyznania z Perugii, gdzie na tle pięknego pejzażu opowiadał widzom TVN, jak to na skutek przegranego procesu z Konradem Kornatowskim znalazł się w dramatycznej sytuacji życiowej. A przecież mówimy o kimś, kto przez najpoważniejszych polskich polityków, takich jak Miller, Kaczyński czy Tusk, jest szanowany i uważany za poważnego rywala.
Rzecz w tym, że prawdziwe są obie twarze Jana Rokity. Prywatnie to osobnik trudny i kapryśny, najbardziej niebezpieczny dla samego siebie, którego tylko praca państwowa i polityczna gra przywracały do pionu.
REALISTA RADYKALNY
Kiedy przyjechałem do Krakowa latem 1983 r., nie mogłem nie zauważyć krążącego po mieście „starego malutkiego” w słomkowym kapeluszu, kryjącym przed słońcem przedwczesną łysinę....

10271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]