Reklama

Album tajemnic

Album tajemnic

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Rzecz o samotności i ciszy, pamięci, starzeniu się i odchodzeniu. Opowiedziana niewieloma słowami i wieloma obrazami, pełna tajemnic i niedopowiedzeń.
C

Czym są picture booki, autorskie książki obrazowe różne od tradycyjnych komiksów? „To obraz prowadzi często ciekawszą, osobną, mijającą się z tekstem opowieść – tłumaczy Iwona Chmielewska, polska mistrzyni tego gatunku. – Picture booki powinny być moim zdaniem tak tworzone, żeby odbiorca stał się ich współtwórcą”.

Wydawnictwo Wolno, założone przez Jarosława Borowca po jego odejściu z wrocławskich Warstw, zadebiutowało w ubiegłym roku wspólnym dziełem Chmielewskiej i poetki Justyny Bargielskiej. „Obie” to poetycki traktat o macierzyństwie, o niepokojach, które z sobą niesie, o nieoczywistych relacjach między matką a córką. Słowa Bargielskiej i obrazy Chmielewskiej przenikają się wzajemnie i splatają w nierozerwalną całość. Teraz otrzymaliśmy autorską książkę Joanny Concejo, mieszkającej we Francji absolwentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej harmonijkowa książeczka z...

3313

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]