Reklama

Ładowanie...

Nagroda im. Hansa Andersena dla Iwony Chmielewskiej

Nagroda im. Hansa Andersena dla Iwony Chmielewskiej

28.02.2022
Czyta się kilka minut
IWONA CHMIELEWSKA
I

Iwona Chmielewska wśród nominowanych do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, najbardziej prestiżowej międzynarodowej nagrody dla książki dziecięcej przyznawanej przez IBBY. Chmielewska jest jedną z najlepszych współczesnych ilustratorek, trzykrotną laureatką Bologna Ragazzi Award, wyróżnioną także Złotym Jabłkiem na Biennale Ilustracji w Bratysławie. Jej książki i picturebooki wydawane były m.in. w Korei Południowej, Meksyku, Chinach, Japonii i na Tajwanie. Nagroda im. Andersena przyznana zostanie w tym roku w kategorii graficznej już po raz 56. Laureata bądź laureatkę poznamy podczas Kongresu IBBY we wrześniu. Powyżej ilustracja z książki Justyny Bargielskiej „Obie”, Wydawnictwo Wolno, 2016 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]