Reklama

Agresywna Rosja, sparaliżowany Zachód

Agresywna Rosja, sparaliżowany Zachód

10.03.2014
Czyta się kilka minut
Rosja jest zdeterminowana, by za wszelką cenę osiągnąć swe cele na Ukrainie. Krym to tylko pierwszy etap zakrojonej na szeroką skalę operacji. Pewność siebie Moskwy jest napędzana bezsilnością Zachodu, który nie umie odpowiedzieć na rosyjską agresję.
N

Niezidentyfikowani ludzie”, uzbrojeni w rosyjskie karabiny nowej generacji i poruszający się pojazdami, na których zakup monopol ma rosyjska armia, całkowicie zajęli Półwysep Krymski. W kilku bazach ciągle stacjonują jednostki ukraińskiej armii, otoczone i niepodejmujące żadnych działań odwetowych. Choć cały świat już wie, skąd pochodzi sześć tysięcy owych „niezidentyfikowanych”, Rosja kontynuuje grę w durnia.
Prezydent Putin niezmiennie twierdzi, że to siły miejscowej samoobrony, a jego minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow bez mrugnięcia okiem mówi, że Zachód powinien przestać traktować Rosję jako stronę w konflikcie, gdyż „to nie Rosja wywołała ten kryzys”. Takie słowa obrażają inteligencję każdego myślącego człowieka. Po raz kolejny w historii Moskwa chce udowodnić, że tam, gdzie sytuację kontrolują jej żołnierze, to ona określa, co jest prawdą, a co absurdem.
...

9257

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]