Reklama

ABW operuje

ABW operuje

31.08.2003
Czyta się kilka minut
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (cztery uzbrojone ekipy) zatrzymała Jacka Kalasa (przeszukano też jego miejsce pracy, dom rodziny oraz mieszkanie teściów), według sądu - pracownika ABW, według szefa Agencji Andrzeja Bracikowskiego - nie.
Z

Zatrzymano też dwu funkcjonariuszy ABW. Kalas - człowiek o dużym doświadczeniu i wiedzy, wielokrotnie nagradzany za swą pracę - został wyrzucony z Urzędu Ochrony Państwa zaraz po przejęciu władzy przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Gdy odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ten uznał zwolnienie za bezzasadne. Gdy UOP przekształcono w ABW, Barcikowski znów Kalasa zwolnił, ale i tym razem NSA stwierdził, że bezpodstawnie. Do NSA odwołała się ponad setka z ogólnej liczby 390 wyrzuconych z pracy funkcjonariuszy - niektórych, tych z niewielkim stażem, Barcikowski przyjął z powrotem do Agencji.

Tak się składa, że Kalas, który tymczasem znalazł zatrudnienie w Najwyższej Izbie Kontroli, należał do grupy pracowników NIK, którzy badali sprawę nieprawidłowości przy powstawaniu “Raportu otwarcia" rządu Leszka Millera.

Andrzej Barcikowski...

2467

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]