Reklama

A jeśli wygra Kaczyński...

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Przemieniony Jarosław Kaczyński nie zmienił jednak swoich fundamentalnych poglądów: sam nie ma pomysłu na służbę zdrowia, ale zablokuje wszystko, co przygotuje PO.
W

Wybór Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta oznacza kolejne pięć lat dryfu. Rząd stoi przed ważnymi zadaniami: przestawić Polskę na tory szybkiego rozwoju i ograniczyć deficyt budżetowy, by uniknąć greckiego scenariusza. Trzeba podjąć niełatwe decyzje: wydłużyć wiek emerytalny, ograniczyć przywileje emerytalne, zreformować KRUS, system rentowy, a także służbę zdrowia. Bez porozumienia z prezydentem jest to bardzo trudne. Nie jest pewne, czy rząd podjąłby te zadania, gdyby w pałacu prezydenckim znalazł się Bronisław Komorowski. Ale jest pewne, że gdy będzie tam Jarosław Kaczyński, z reform nici. Przemiana lidera PiS w przyjaznego polityka, unikającego ostrej retoryki, z punktu widzenia losów państwa ma niewielkie znaczenie. Może będzie mniej połajanek i awantur. I tyle.

Hamulcowi

Przemieniony Kaczyński nie zmienił jednak swoich...

8515

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]