Reklama

A jeśli wygra Kaczyński...

A jeśli wygra Kaczyński...

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Przemieniony Jarosław Kaczyński nie zmienił jednak swoich fundamentalnych poglądów: sam nie ma pomysłu na służbę zdrowia, ale zablokuje wszystko, co przygotuje PO.
W

Wybór Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta oznacza kolejne pięć lat dryfu. Rząd stoi przed ważnymi zadaniami: przestawić Polskę na tory szybkiego rozwoju i ograniczyć deficyt budżetowy, by uniknąć greckiego scenariusza. Trzeba podjąć niełatwe decyzje: wydłużyć wiek emerytalny, ograniczyć przywileje emerytalne, zreformować KRUS, system rentowy, a także służbę zdrowia. Bez porozumienia z prezydentem jest to bardzo trudne. Nie jest pewne, czy rząd podjąłby te zadania, gdyby w pałacu prezydenckim znalazł się Bronisław Komorowski. Ale jest pewne, że gdy będzie tam Jarosław Kaczyński, z reform nici. Przemiana lidera PiS w przyjaznego polityka, unikającego ostrej retoryki, z punktu widzenia losów państwa ma niewielkie znaczenie. Może będzie mniej połajanek i awantur. I tyle.

Hamulcowi

Przemieniony Kaczyński nie zmienił jednak swoich...

8515

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]