Reklama

25 - 31 października 2010

25 - 31 października 2010

02.11.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
K

Kościół jest przeciwny wykonaniu kary śmierci na Tariku Azizie - oświadczył rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Jak zaznaczył, Watykan może w tej sprawie interweniować za pomocą kanałów dyplomatycznych. Aziz był długoletnim wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Iraku za rządów Saddama Hussaina. 26 października został skazany przez Sąd Najwyższy na karę śmierci za prześladowanie partii szyickich. Według Lombardiego rezygnacja z wykonania wyroku przyczyniłaby się "do pojednania i odbudowy pokoju oraz sprawiedliwości w Iraku po ogromnych cierpieniach, jakie przeszedł".

W Rumunii 30 października kard. Peter Erdö ogłosił błogosławionym Szilárda Bogdánffy’ego, biskupa i męczennika. W 1949 r., w wieku 38 lat, został wyświęcony w podziemiu na biskupa i dwa miesiące później aresztowany przez władze komunistyczne. Nakłaniano go, by stanął na czele...

4298

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]