Reklama

21-28 czerwca 2010

21-28 czerwca 2010

29.06.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
W

Wolność i miłość

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI nawiązał do sceny spotkania Jezusa z młodzieńcami z Ewangelii św. Łukasza. "Chodzi o ten radykalizm, który wynika z Miłości Bożej, wobec której sam Jezus jako pierwszy jest posłuszny. Ten, kto wyrzeka się wszystkiego, nawet samego siebie, aby iść za Jezusem, wkracza w nowy wymiar wolności, którą św. Paweł określa jako »kierowanie się według Ducha«, a ta nowa forma wolności, zdobyta dla nas przez Chrystusa, polega na »służeniu sobie wzajemnie«" - wyjaśnił Papież. "Wolność i miłość są zbieżne! Natomiast uleganie własnemu egoizmowi prowadzi do rywalizacji i konfliktów" - podkreślił Benedykt XVI.

Prostytucja i narkomania

"Nawet globalne wydarzenia sportowe i społeczne, mające sprzyjać poszanowaniu i harmonii między...

6418

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]