Reklama

21-28 czerwca 2010

21-28 czerwca 2010

29.06.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
W

Wolność i miłość

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI nawiązał do sceny spotkania Jezusa z młodzieńcami z Ewangelii św. Łukasza. "Chodzi o ten radykalizm, który wynika z Miłości Bożej, wobec której sam Jezus jako pierwszy jest posłuszny. Ten, kto wyrzeka się wszystkiego, nawet samego siebie, aby iść za Jezusem, wkracza w nowy wymiar wolności, którą św. Paweł określa jako »kierowanie się według Ducha«, a ta nowa forma wolności, zdobyta dla nas przez Chrystusa, polega na »służeniu sobie wzajemnie«" - wyjaśnił Papież. "Wolność i miłość są zbieżne! Natomiast uleganie własnemu egoizmowi prowadzi do rywalizacji i konfliktów" - podkreślił Benedykt XVI.

Prostytucja i narkomania

"Nawet globalne wydarzenia sportowe i społeczne, mające sprzyjać poszanowaniu i harmonii między...

6418

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]