Reklama

2030, czyli dziś, tylko trochę dalej

2030, czyli dziś, tylko trochę dalej

16.06.2009
Czyta się kilka minut
"Lokomotywy rozwojowe" muszą pociągnąć za sobą resztę Polski. To nie zlikwiduje nierówności, ale zapobiegnie trwałemu pęknięciu kraju - wynika z raportu zespołu doradców Kancelarii Premiera, do którego udało nam się dotrzeć przed oficjalną prezentacją.
W

W 2030 r. będę miał (jak dobrze pójdzie) 75 lat. Minister Michał Boni skończy 76 lat. Nie ma co się oszukiwać - my za ten horyzont daleko nie zajrzymy. Co innego członkowie skompletowanego przez Boniego zespołu doradców w Kancelarii Premiera, którzy pracowali nad raportem "Polska 2030" - większość urodziła się pomiędzy 1970 a 1980 r. Za 20 lat będą w pełni sił twórczych i - kto wie - może ktoś z nich przygotuje raport "Polska 2050"? Nietrudno zgadnąć, że jego kształt zależny będzie od tego, jak sobie poradzimy w najbliższym 20-leciu. Albo od tego, że sobie nie poradzimy, pozwalając, by cywilizacyjna szansa przeciekła nam między palcami.

Dokąd idziemy

Raport "Polska 2030", przedstawiany przez ministra Boniego w tym tygodniu, ma posłużyć stworzeniu długookresowej strategii rozwoju kraju, w którą zostałaby wpisana bieżąca...

9203

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]