Reklama

Żywi i zmarli

Żywi i zmarli

07.10.2007
Czyta się kilka minut
Miał to być wystrzał armatni, ale efekt przypominał - by użyć modnego ostatnio porównania - detonację zawilgłego kapiszonu. Myślę oczywiście odebacie Jarosława Kaczyńskiego zAleksandrem Kwaśniewskim, która rozpoczęła kolejny tydzień kampanii wyborczej.
M

Miało być ostro, dramatycznie i merytorycznie - tymczasem debata wypadła blado i grzecznie, a jej niedobra, wszystkoistyczna formuła sprawiła, że na żaden temat nie usłyszeliśmy niczego ponad to, co słyszymy na co dzień. Zabrakło mocnych spięć i zapadających w pamięć replik. Premier wypadł przed kamerami lepiej niż zwykle, były prezydent za to - gorzej od swojej przeciętnej, rezultatem był remis.

Ostatnie sondaże przyznają rację tym, którzy się spodziewali, że prawdziwym przegranym debaty będzie Donald Tusk, czyli Platforma Obywatelska. Wzrost przewagi Prawa i Sprawiedliwości wiąże się pewnie i z mobilizacją elektoratu tej partii, i z pozyskaniem głosów części dotychczasowych zwolenników Ligi Polskich Rodzin, i z oskarżeniem posłanki PO o korupcję (swoją drogą termin prowokacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego wobec posłanki i burmistrza Helu nieprzypadkowo...

3497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]