Reklama

Życzliwy dyktator

Życzliwy dyktator

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Sekretarz generalny ONZ nazwał ją najpotężniejszą kobietą świata. Sama mówiła, że jest specjalistką od czyszczenia ustępów. Oprócz siły charakteru obdarzona była niepospolitym poczuciem humoru - przekonuje ks. Leo Maasburg, autor książki "Matka Teresa. Cudowne historie".
S

Szybko, ojcze, idzie ojciec z nami - ton głosu Matki Teresy nie zostawiał ani chwili na decyzję. Zielony opel, którym ks. Leo przywiózł siostry do Watykanu, stopniowo znikał z pola widzenia, gdy zdezorientowany duchowny podążał śladem tej drobnej kobiety na poranną Mszę papieską. - Ojciec idzie z nami - usłyszeli także kolejni gwardziści, wskazujący, że świeżo wyświęcony ksiądz nie znajduje się na liście zaproszonych. Gdy dotarli do apartamentów papieskich, ks. Dziwisz nie miał wiele czasu, by zastanawiać się obecnością nieznanego księdza. Na powitanie Matka Teresa zapowiedziała: - Ekscelencjo, on będzie koncelebrował Mszę z Ojcem Świętym.

Klasztory w burdelach

Wspominając to wydarzenie - jedno z pierwszych spotkań z Matką Teresą - ks. Leo mówi o niej "życzliwy dyktator". Niezwykłe zdecydowanie przejawiała także w ...

10632

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]