Reklama

Życiodajny Mars

Życiodajny Mars

09.07.2008
Czyta się kilka minut
Gleba na Marsie świetnie nadaje się do uprawy roślin - donieśli naukowcy z USA.
S

Sensacyjnych danych dostarczył lądownik Phoenix, który od kilku tygodni bada powierzchnię Czerwonej Planety. Analiza wskazuje, że marsjańska gleba jest znacznie bardziej zasadowa, niż przypuszczano, poza tym znajdują się w niej niewielkie ilości ważnych pierwiastków, takich jak magnez, sód czy potas. Zdaniem ekspertów NASA w takich warunkach z powodzeniem można by uprawiać niektóre rośliny, na przykład szparagi. Choć Mars coraz bardziej sprawia wrażenie planety przyjaznej dla życia, na razie nie odnaleziono tam śladów związków organicznych, które są niezbędne do zainicjowania procesów życiowych.

636

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]