Reklama

Żyć i służyć

Żyć i służyć

09.01.2005
Czyta się kilka minut
Pani Katarzynie Wiśniewskiej można pogratulować artykułów na temat technik bycia zakonnicą. Zapomniała jednak o jednej zasadniczej sprawie: do zakonu nie idzie się dla realizowania technik, ale by żyć na chwałę Bożą służąc innym ludziom; zaś śluby zakonne są środkami, które pomagają realizować istotne wartości życia konsekrowanego. Opublikowane przez “TP" teksty świadczą o tym, że ich autorka zadała sobie wiele trudu dla wyszukania wątpliwej jakości sensacji dziennikarskich. Nie starała się nawet zrozumieć, czym życie zakonne jest w swej istocie. Stosując taką metodę przedstawiania problemów, można wykazać, że całe chrześcijaństwo od strony technicznej ma niewielką wartość i nie nadąża za przemianami współczesnego świata.
J

Jestem zakonnicą od 23 lat. Od dziesięciu na różny sposób jestem związana z pracą w formacji początkowej. Cieszę się, że mogę pomagać innym w pogłębianiu więzi z Bogiem. Obraz życia zakonnego, który miałam po przeczytaniu tekstów pani Wiśniewskiej, uważam za fałszywy i krzywdzący żeńskie życie zakonne w Polsce.

S. WIESŁAWA PRZYBYŁO, mistrzyni nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, Częstochowa

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]