Reklama

Ładowanie...

Zwrócony bilet wiary

18.08.2009
Czyta się kilka minut
21. Niedziela Zwykła
P

Parę lat temu w krużgankach naszego przepastnego klasztoru na krakowskim Kazimierzu zagubiła się para młodych ludzi. Ubrani w stroje zdradzające wolę kontestacji wszystkiego, co tylko możliwe pod słońcem, zagadnęli mnie o drogę do wyjścia. Uśmiechnąłem się i z nadzieją na nawiązanie dalszej znajomości o charakterze duszpasterskim powiedziałem: "Tak. Do Kościoła to łatwo wejść, ale wyjść z niego o wiele trudniej". W ułamku sekundy otrzymałem odpowiedź: "Żeby ksiądz wiedział. Jesteście jak sieć zarzucona na ludzi. I to jest właśnie nasz problem. Proszę natychmiast pokazać nam drogę wyjścia".

W tym tygodniu kończymy czytać ostatnią część mowy eucharystycznej Jezusa spisaną przez św. Jana. Kończy się ona sceną dramatycznego kryzysu w życiu Mistrza z Nazaretu, a pewnie też wspólnoty pierwszych chrześcijan. Był to decydujący moment w ziemskiej "karierze" Jezusa....

3329

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]