Reklama

Zwrócony bilet wiary

Zwrócony bilet wiary

18.08.2009
Czyta się kilka minut
21. Niedziela Zwykła
P

Parę lat temu w krużgankach naszego przepastnego klasztoru na krakowskim Kazimierzu zagubiła się para młodych ludzi. Ubrani w stroje zdradzające wolę kontestacji wszystkiego, co tylko możliwe pod słońcem, zagadnęli mnie o drogę do wyjścia. Uśmiechnąłem się i z nadzieją na nawiązanie dalszej znajomości o charakterze duszpasterskim powiedziałem: "Tak. Do Kościoła to łatwo wejść, ale wyjść z niego o wiele trudniej". W ułamku sekundy otrzymałem odpowiedź: "Żeby ksiądz wiedział. Jesteście jak sieć zarzucona na ludzi. I to jest właśnie nasz problem. Proszę natychmiast pokazać nam drogę wyjścia".

W tym tygodniu kończymy czytać ostatnią część mowy eucharystycznej Jezusa spisaną przez św. Jana. Kończy się ona sceną dramatycznego kryzysu w życiu Mistrza z Nazaretu, a pewnie też wspólnoty pierwszych chrześcijan. Był to decydujący moment w ziemskiej "karierze" Jezusa....

3329

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]