Reklama

Ładowanie...

Zostały jeszcze słowa

Zostały jeszcze słowa

17.12.2018
Czyta się kilka minut
„Nie mogę być obecny w tym pokoju, ale słychać moje słowa. Nawet jeśli ktoś inny je wypowiada, słowa są głównym narzędziem człowieka. Często jego jedynym narzędziem – zwłaszcza gdy nic innego nie zostało”.
T

To przesłanie od ­Ołeha Sencowa – ukraińskiego reżysera filmowego, który w rosyjskiej kolonii karnej odbywa wyrok 20 lat za „terroryzm” (a naprawdę – za sprzeciw wobec aneksji Krymu) – odczytane w Parlamencie Europejskim. Sencow otrzymał właśnie Nagrodę im. Sacharowa przyznawaną przez tę instytucję za wolność myśli. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]