Reklama

Żebyśmy zdrowi byli...

Żebyśmy zdrowi byli...

09.07.2007
Czyta się kilka minut
Trwający wciąż protest lekarzy i pielęgniarek utrudnia obiektywną ocenę działań rządu w zakresie ochrony zdrowia. W wyniku takiego podsumowania musielibyśmy jednak wystawić ekipie Zbigniewa Religi dobrą opinię. Robi to, co najważniejsze - zwiększa środki i racjonalizuje wydatki.
W

W czerwcu resort zdrowia ukończył pracę nad dwoma ustawami, których stworzenie zapowiadały przez ostatnią dekadę wszystkie kolejne rządy. Najpierw Rada Ministrów przyjęła ustawę o sieci szpitali. Jej powstanie oznacza likwidację 7 tysięcy łóżek i 15 tysięcy etatów. Część pracowników, głównie z administracji szpitalnej, będzie zmuszona do przekwalifikowania się - dostaną na to pieniądze. Najwięcej zostanie zlikwidowanych łóżek ginekologiczno-położniczych. W zamian powstaną między innymi miejsca do leczenia - signum temporis - chorych na raka. Przybędzie też tzw. łóżek długoterminowych, przeznaczonych do opieki rehabilitacyjnej. Liczba łóżek i ich profil zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców poszczególnych województw. Szpitale, które znajdą się w sieci, będą mieć lepsze kontrakty, a co za tym idzie - więcej pieniędzy na leczenie i podwyżki dla pracowników. Pierwsze...

10404

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]