Reklama

Zbigniew Seifert, „Kilimanjaro"; „Kilimanjaro [2]"

Zbigniew Seifert, „Kilimanjaro"; „Kilimanjaro [2]"

29.01.2007
Czyta się kilka minut
1

14 listopada 1978 r. "Pod Jaszczurami" zagrali razem: Zbigniew Seifert na skrzypcach, Jarosław Śmietana na gitarze elektrycznej, Janusz Grzywacz na fortepianie (też elektrycznym), Zbigniew Wegehaupt na kontrabasie i Mieczysław Górka na perkusji. Koncert zarejestrowano i w 1980 r. ukazał się na dwóch longplayach wydanych przez Poljazz - dziś wznowionych. Ostatnia ścieżka koncertu jest miejscami (na szczęście nie w sposób mechaniczny) wyciszana, by lepiej było słychać nakładany w tym czasie wywiad Antoniego Krupy z Seifertem z września 1978. Pomysł dość osobliwy, aczkolwiek sama rozmowa jest cennym dokumentem.

Gdyby Seifert żył dłużej niż trzy miesiące po tym koncercie, gdyby nagrał jeszcze wiele innych płyt, pewnie "Kilimanjaro" słuchałoby się inaczej. W przypadku tego albumu na pewno nie dochodzi jednak do sytuacji, w której eschatologia upodrzędniałaby...

2431

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]