Reklama

Zaproszenie

Zaproszenie

08.05.2017
Czyta się kilka minut
Są miasta, które kochają poetów, ale są i takie, które ich nie dostrzegają. Wrocław, jak przystało na stolicę europejskiej kultury, swoich poetów szanuje.
I

I nie tylko swoich. Parafrazując znane powiedzenie „wszyscy poeci są nasi”, możemy śmiało powiedzieć, że każdy poeta znajdzie we Wrocławiu miejsce dla siebie. Do niedawna, bo do końca kwietnia, byliśmy Światową Stolicą Książki – to zobowiązuje. Jednym ze spektakularnych działań w ramach tego wielkiego programu było przekazanie kolejnemu miastu, które będzie nosić ten tytuł – stolicy Gwinei, Konakry – 100 tysięcy elementarzy dla dzieci z tego zmagającego się z analfabetyzmem kraju. Bo najważniejsze jest czytanie, reszta to jego pochodna. Od tego pierwszego kroku już prosta droga do poezji, bez której człowiek jest uboższy. Nagroda Poetycka „Silesius” od samego początku napawa nas, wrocławian, dumą. Na kilka dni zjeżdżają do nas najwięksi poeci, toczą rozmowy o literaturze, w których wszyscy możemy uczestniczyć. Przyjeżdżają też ci początkujący, z których wielu już niedługo stanie się wybitnymi. Jeżeli, w najmniejszy choćby sposób, potrafimy im w tym pomóc, to znaczy, że dobrze wykonujemy nasz obowiązek. Zapraszam Państwa do Wrocławia, zapraszam na święto poezji – rozdanie nagród Silesiusa. I mam dla nas wszystkich dobrą radę: słuchajmy poetów, od tego stajemy się lepsi. ©

Rafał Dutkiewicz
Prezydent Miasta Wrocławia

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]