Reklama

Ładowanie...

Wstęp

Wstęp

07.12.2015
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dziś ogłosić zakończenie przygotowań do objęcia przez Wrocław zaszczytnego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
Fot. Maciej Kulczyński / UMW
S

Szanowni Państwo, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dziś ogłosić zakończenie przygotowań do objęcia przez Wrocław zaszczytnego tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Jesteśmy gotowi i serdecznie zapraszamy wszystkich do Wrocławia. Czas, podczas którego wypracowywaliśmy program, spieraliśmy się o najlepszą formułę, przygotowywaliśmy wydarzenia, nie był dla nas łatwy. Już w tym momencie mogę odpowiedzialnie powiedzieć, że nam się udało. Jestem przekonany, iż podzielą Państwo moje zdanie i przyznają, że przygotowaliśmy dla Was bardzo atrakcyjny program, dzięki któremu przez cały rok Wrocław będzie prezentował to, co ma najlepszego. Mamy także jeden bardzo szczególny powód do zadowolenia, nawet dumy. Otóż w trakcie tych kilku lat przygotowań udało się zainteresować bardzo wielu wrocławian ideą uczestnictwa w tworzeniu Europejskiej Stolicy Kultury. Tysiące osób wzięło udział w budowaniu programu, powstały zupełnie nowe przestrzenie kultury wykreowane przez mieszkańców, a w warsztatach i projektach kulturalnych wzięły udział setki ludzi. To jest nasz prawdziwy zysk i powód do zadowolenia – udział obywateli w tym wielkim i ważnym przedsięwzięciu.

Zapraszam więc Państwa do Wrocławia. Zobaczcie i wysłuchajcie, co mamy do pokazania i powiedzenia, weźcie udział we wspaniałych wydarzeniach, bądźcie nie tylko obserwatorami, ale twórcami Europejskiej Stolicy Kultury. ©
Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta Wrocław

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]