Reklama

Zapomniana perspektywa

Zapomniana perspektywa

02.10.2016
Czyta się kilka minut
Jakie życie, taka śmierć” – mówi przysłowie. Domaga się jednak dopowiedzenia: „Jak przed śmiercią, tak po śmierci”.
C

Choć nie do końca; nie nam zaglądać Panu Bogu do rękawa, a jeśli już, to z nadzieją, że Boże Miłosierdzie przewyższa nieskończenie całe zło tego i tamtego świata. Tamtego – gdyż mamy przecież upadłych aniołów. Paweł Apostoł w liście do Tymoteusza pisze: „Pamiętaj o Jezusie Chrystusie z rodu Dawida, który powstał z martwych. To jest moja Ewangelia, dla której znoszę udręki aż do uwięzienia jak złoczyńca. Lecz słowo Boże nie zostało uwięzione! Znoszę to wszystko ze względu na wybranych, aby i oni osiągnęli zbawienie w Chrystusie Jezusie oraz wieczną chwałę. Oto słowo godne wiary.

„Jeśli razem z Nim umarliśmy, / z Nim także żyć będziemy. / Jeśli się Go wyprzemy, / to i On się nas wyprze. / Jeśli jesteśmy niewierni, / On pozostaje wierny, / gdyż nie może wyprzeć się samego siebie”.

Taki oto nowy sposób patrzenia na świat proponuje Paweł Apostoł adresatom swojego listu:...

3242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]