Reklama

Zapomniana perspektywa

Zapomniana perspektywa

02.10.2016
Czyta się kilka minut
Jakie życie, taka śmierć” – mówi przysłowie. Domaga się jednak dopowiedzenia: „Jak przed śmiercią, tak po śmierci”.
C

Choć nie do końca; nie nam zaglądać Panu Bogu do rękawa, a jeśli już, to z nadzieją, że Boże Miłosierdzie przewyższa nieskończenie całe zło tego i tamtego świata. Tamtego – gdyż mamy przecież upadłych aniołów. Paweł Apostoł w liście do Tymoteusza pisze: „Pamiętaj o Jezusie Chrystusie z rodu Dawida, który powstał z martwych. To jest moja Ewangelia, dla której znoszę udręki aż do uwięzienia jak złoczyńca. Lecz słowo Boże nie zostało uwięzione! Znoszę to wszystko ze względu na wybranych, aby i oni osiągnęli zbawienie w Chrystusie Jezusie oraz wieczną chwałę. Oto słowo godne wiary.

„Jeśli razem z Nim umarliśmy, / z Nim także żyć będziemy. / Jeśli się Go wyprzemy, / to i On się nas wyprze. / Jeśli jesteśmy niewierni, / On pozostaje wierny, / gdyż nie może wyprzeć się samego siebie”.

Taki oto nowy sposób patrzenia na świat proponuje Paweł Apostoł adresatom swojego listu:...

3242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]