Reklama

Zanikający środek

Zanikający środek

19.01.2003
Czyta się kilka minut
Gdybyśmy naprawdę potrzebowali silnej partii centrowej, to pewnie po tylu deklaracjach i próbach już by ona istniała. Tymczasem centrum zanika.
J

Już prawie zapomniano silne i wpływowe Porozumienie Centrum braci Kaczyńskich, które się okazało efemerydą. Na granicy niebytu politycznego znajduje się centrowa Unia Wolności. Jakoś nie wychodzi na swoje Platforma Obywatelska, która - jako przeciwstawiająca się programowo lewicy i odżegnywująca się od prawicowej LPR - mogłaby być traktowana jako partia centrowa. A tu już pomysł na kolejne centrum polityczne ma prezydent Aleksander Kwaśniewski. Także SLD zastanawia się nad przesunięciem z lewa ku centrum, by przejąć część umiarkowanego elektoratu (a może, aby zająć miejsce, na którym prezydent widziałby nową partię centrową?).

Politycy jednak czasami zdają się zapominać, że partia polityczna to nie klub towarzyski ani kółko wzajemnych zainteresowań. Kluby można tworzyć wedle własnego upodobania, natomiast na partię, która by miała poparcie, musi być zapotrzebowanie społeczne....

15388

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]