Reklama

Żałosna technologia

Żałosna technologia

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Wyniki wyborów prezydenckich pozwalają mieć nadzieję, że powoli będziemy stawali się normalnym państwem. Wzrośnie legitymizacja prezydenta Putina w kraju, a Rosja będzie się liczyć na arenie międzynarodowej.
N

Niepokojące jest jednak zachowanie zachodnich mediów: relacjonowały one bowiem rosyjskie wybory w podobny sposób, jak radzieckie podręczniki opisywały Rosję przed przewrotem bolszewickim w 1917 r. Propaganda głosiła wówczas, że w Rosji była zła carska władza i pojawiły się dobre siły bolszewickie, którym udało się ją obalić.

Ten schemat nie przystaje do rzeczywistości, świat nie jest czarno-biały, tym bardziej świat polityki pełen jest kontrastów. Bo niby kto jest tą dobrą siłą w dzisiejszej Rosji? To fakt, w społeczeństwie powstał ferment, pojawiło się wiele ruchów obywatelskich. Ale ich przedstawiciele muszą się ze sobą porozumieć, jeśli chcą być realną siłą polityczną. Putin po prostu nie miał z kim walczyć o fotel prezydenta, nie miał kontrkandydata. Możliwe, że za jakiś czas pojawi się po stronie opozycji lider, który będzie mógł w kolejnych wyborach rzucić rękawicę...

2712

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]