Reklama

Żal przyjaciela

Żal przyjaciela

20.05.2007
Czyta się kilka minut
W piątek 11 maja 2007 r. zmarł Orazio Petrosillo, wybitny watykanista, wspaniały i dobry człowiek, nasz przyjaciel. Miał 60 lat. Ubiegłego lata, kiedy jako dziennikarz "Il Messaggero" towarzyszył Papieżowi w Valle d'Aosta, doznał wylewu i od tej pory pozostawał w stanie śpiączki.
W

W poprzednich latach Petrosillo pracował w "Il Tempo" i w agencji "Ansa"; współpracował także z "L'Avvenire", ale szeroko znany i bardzo popularny stał się dopiero jako prowadzący we włoskiej telewizji RAI program "Parola e Vita" (Słowo i życie). W kołach kościelnych cieszył się dużym zaufaniem, w środowisku dziennikarskim był uznanym autorytetem. Jego artykuły wyróżniały się rzetelnością informacji, głęboką wiedzą teologiczną i osobistym zaangażowaniem. Wśród tematów, które go fascynowały, była sprawa Całunu Turyńskiego, co owocowało kompetentnymi książkami. Słynął z pracowitości i niebywałej uczynności, której wielokrotnie sami mieliśmy okazję doświadczyć: proszony o artykuł, czasem w ostatniej chwili, choć był zawalony pracą, nigdy nie odmawiał. Zostawił dwie córki i żonę Claudię. Kilka dni przed wylewem obchodzili 30. rocznicę małżeństwa.

941

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]