Reklama

Żal przyjaciela

Żal przyjaciela

20.05.2007
Czyta się kilka minut
W piątek 11 maja 2007 r. zmarł Orazio Petrosillo, wybitny watykanista, wspaniały i dobry człowiek, nasz przyjaciel. Miał 60 lat. Ubiegłego lata, kiedy jako dziennikarz "Il Messaggero" towarzyszył Papieżowi w Valle d'Aosta, doznał wylewu i od tej pory pozostawał w stanie śpiączki.
W

W poprzednich latach Petrosillo pracował w "Il Tempo" i w agencji "Ansa"; współpracował także z "L'Avvenire", ale szeroko znany i bardzo popularny stał się dopiero jako prowadzący we włoskiej telewizji RAI program "Parola e Vita" (Słowo i życie). W kołach kościelnych cieszył się dużym zaufaniem, w środowisku dziennikarskim był uznanym autorytetem. Jego artykuły wyróżniały się rzetelnością informacji, głęboką wiedzą teologiczną i osobistym zaangażowaniem. Wśród tematów, które go fascynowały, była sprawa Całunu Turyńskiego, co owocowało kompetentnymi książkami. Słynął z pracowitości i niebywałej uczynności, której wielokrotnie sami mieliśmy okazję doświadczyć: proszony o artykuł, czasem w ostatniej chwili, choć był zawalony pracą, nigdy nie odmawiał. Zostawił dwie córki i żonę Claudię. Kilka dni przed wylewem obchodzili 30. rocznicę małżeństwa.

941

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]