Reklama

Ładowanie...

Zagadka Meryl Streep

16.10.2006
Czyta się kilka minut
Meryl Streep zagrała rolę życia. Nie znaczy to, że "Diabeł ubiera się u Prady jest jej najlepszym filmem; nie znaczy też, że jest to film bardzo dobry.
C

Czasem zdarza się tak, że spotkanie aktora z rolą ma w sobie coś z naturalnej konieczności; jest jak burza, przypływ albo huragan. W takich przypadkach widzowi nie wypada oceniać i dywagować, rzadko zresztą zostaje mu na to siły - występ, któremu świadkuje, przekracza kategorie warsztatowe; jest zjawiskiem samym w sobie.

Film Davida Frankela powstał na podstawie powieści Lauren Weisberger: książki rozgadanej, której nożyce adaptatorów bardzo się przysłużyły. Główną bohaterką całości jest Andy (Anne Hathaway), ambitna i zdolna dziewczyna rozpoczynająca pracę w redakcji prestiżowego pisma "Runway" ("Wybieg"), zajmującego się modą z najwyższej półki. Tematem jest konfrontacja dziewczyny bezpretensjonalnej (Andy) z jej nową szefową Mirandą Priestly, kobietą, która zajmuje się pretensjonalnością w stanie czystym, to znaczy modą. Każda z bohaterek rozpoznaje...

4833

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]