Reklama

Zagadka Meryl Streep

Zagadka Meryl Streep

16.10.2006
Czyta się kilka minut
Meryl Streep zagrała rolę życia. Nie znaczy to, że "Diabeł ubiera się u Prady jest jej najlepszym filmem; nie znaczy też, że jest to film bardzo dobry.
C

Czasem zdarza się tak, że spotkanie aktora z rolą ma w sobie coś z naturalnej konieczności; jest jak burza, przypływ albo huragan. W takich przypadkach widzowi nie wypada oceniać i dywagować, rzadko zresztą zostaje mu na to siły - występ, któremu świadkuje, przekracza kategorie warsztatowe; jest zjawiskiem samym w sobie.

Film Davida Frankela powstał na podstawie powieści Lauren Weisberger: książki rozgadanej, której nożyce adaptatorów bardzo się przysłużyły. Główną bohaterką całości jest Andy (Anne Hathaway), ambitna i zdolna dziewczyna rozpoczynająca pracę w redakcji prestiżowego pisma "Runway" ("Wybieg"), zajmującego się modą z najwyższej półki. Tematem jest konfrontacja dziewczyny bezpretensjonalnej (Andy) z jej nową szefową Mirandą Priestly, kobietą, która zajmuje się pretensjonalnością w stanie czystym, to znaczy modą. Każda z bohaterek rozpoznaje...

4833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]