Reklama

Ładowanie...

Żadnych marzeń, panowie

04.07.2006
Czyta się kilka minut
Jeszcze niedawno słyszeliśmy twierdzenia, że notesy polityków są pełne kontaktów z najwyższej klasy fachowcami. Zapewniano nas, że wreszcie będą brane pod uwagę kompetencje i opinie środowiska dziennikarskiego. Niestety, wszystko odbywa się według starych zasad.
W

Wiodący nas do IV Rzeczypospolitej lider Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (z 27 czerwca) powiedział bez ogródek, że nowy prezes TVP, Bronisław Wildstein, musi zdawać sobie sprawę z tego, jaki jest układ na scenie politycznej oraz w radzie nadzorczej i zarządzie firmy, którą kieruje. Słowa te wypowiadane są w chwili, gdy nowy prezes Telewizji Polskiej stara się powstrzymać lub chociaż ograniczyć polityczne rozszarpywanie ciała państwowej telewizji na strzępy, zgodnie z ustalonym odgórnie parytetem. Porządek szarpania jest prosty i realizowany z żelazną konsekwencją. Podzielono już politycznie powołaną do ochrony mediów elektronicznych przed politycznymi naciskami Krajową Radę Radiofonii i Telewizji; rozszarpano zarządy i rady nadzorcze Polskiego Radia i Telewizji; w polityczną szarpaninę wpadła nawet Polska Agencja Prasowa.

...
4179

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]