Reklama

Żadnych marzeń, panowie

Żadnych marzeń, panowie

04.07.2006
Czyta się kilka minut
Jeszcze niedawno słyszeliśmy twierdzenia, że notesy polityków są pełne kontaktów z najwyższej klasy fachowcami. Zapewniano nas, że wreszcie będą brane pod uwagę kompetencje i opinie środowiska dziennikarskiego. Niestety, wszystko odbywa się według starych zasad.
W

Wiodący nas do IV Rzeczypospolitej lider Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" (z 27 czerwca) powiedział bez ogródek, że nowy prezes TVP, Bronisław Wildstein, musi zdawać sobie sprawę z tego, jaki jest układ na scenie politycznej oraz w radzie nadzorczej i zarządzie firmy, którą kieruje. Słowa te wypowiadane są w chwili, gdy nowy prezes Telewizji Polskiej stara się powstrzymać lub chociaż ograniczyć polityczne rozszarpywanie ciała państwowej telewizji na strzępy, zgodnie z ustalonym odgórnie parytetem. Porządek szarpania jest prosty i realizowany z żelazną konsekwencją. Podzielono już politycznie powołaną do ochrony mediów elektronicznych przed politycznymi naciskami Krajową Radę Radiofonii i Telewizji; rozszarpano zarządy i rady nadzorcze Polskiego Radia i Telewizji; w polityczną szarpaninę wpadła nawet Polska Agencja Prasowa.

...
4179

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]