Reklama

Zadbaj o oszczędności

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Dopóki sytuacja się nie uspokoi, a gospodarki nie zaczną wychodzić z kryzysu, lepiej zapomnieć o bardzo ryzykownych inwestycjach.
K

Krach na rynkach finansowych spowodował, że wielu Polaków zaczęło poważnie obawiać się o swoje oszczędności. Niektórzy liczą w tej chwili gigantyczne straty, które ponieśli na giełdzie i w funduszach inwestycyjnych. Inni masowo kupują obligacje Skarbu Państwa i zakładają lokaty w bankach, bo zależy im przede wszystkim na bezpieczeństwie. Bo scenariusza rozwoju sytuacji na rynkach nikt nie jest w stanie dzisiaj przewidzieć. - Podejmując decyzję o zainwestowaniu swoich oszczędności, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka bardzo podstawowych spraw - podkreśla Ignacy Suchodolski, doradca inwestycyjny z domu maklerskiego ECM. - Po pierwsze czas, na jaki zamierzamy zainwestować pieniądze, po drugie poziom naszej wiedzy o rynkach finansowych, a po trzecie wielkość strat, jakie jesteśmy w stanie zaakceptować na wypadek niepowodzenia inwestycji - wylicza.

...

9656

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]