Reklama

Ładowanie...

Wyzwolenie z lęku

27.03.2007
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
M

MARCIN PRZECISZEWSKI: - Drugiego kwietnia mija druga rocznica śmierci Jana Pawła II. Pamiętamy niezwykłą atmosferę tych dni. Kogo wówczas opłakiwali Polacy, wśród których wielu nie było związanych z Kościołem - Ojca, mistrza, przyjaciela?

KARD. STANISŁAW DZIWISZ: - Rzeczywiście trudno zapomnieć tamte ostatnie dni związane z przejściem Jana Pawła II do Domu Ojca. Od tego czasu spojrzenie na śmierć jest nieco inne, bardziej pogłębione. Człowiek zaczyna w sposób dojrzały do niej podchodzić. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że Jan Paweł II był dla wszystkich ojcem. Być ojcem oznacza otoczyć kogoś troskliwą opieką, zabiegać o jego dobro, ukierunkowywać na wyższe wartości, ostrzegać przed niebezpieczeństwami, dodawać otuchy, ale gdy trzeba, to również skarcić. To jest pełnia ojcostwa. Tak pojmowane "bycie ojcem" czyni z ojca mistrza i nauczyciela. Wszyscy garnęli...

5644

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]