Reklama

Wyzwolenie z lęku

Wyzwolenie z lęku

27.03.2007
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
M

MARCIN PRZECISZEWSKI: - Drugiego kwietnia mija druga rocznica śmierci Jana Pawła II. Pamiętamy niezwykłą atmosferę tych dni. Kogo wówczas opłakiwali Polacy, wśród których wielu nie było związanych z Kościołem - Ojca, mistrza, przyjaciela?

KARD. STANISŁAW DZIWISZ: - Rzeczywiście trudno zapomnieć tamte ostatnie dni związane z przejściem Jana Pawła II do Domu Ojca. Od tego czasu spojrzenie na śmierć jest nieco inne, bardziej pogłębione. Człowiek zaczyna w sposób dojrzały do niej podchodzić. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że Jan Paweł II był dla wszystkich ojcem. Być ojcem oznacza otoczyć kogoś troskliwą opieką, zabiegać o jego dobro, ukierunkowywać na wyższe wartości, ostrzegać przed niebezpieczeństwami, dodawać otuchy, ale gdy trzeba, to również skarcić. To jest pełnia ojcostwa. Tak pojmowane "bycie ojcem" czyni z ojca mistrza i nauczyciela. Wszyscy garnęli...

5644

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]