Reklama

Totus Tuus

Totus Tuus

31.03.2009
Czyta się kilka minut
Kard. Stanisław Dziwisz: Słowa "Pozwólcie mi odejść do domu Pana" oznaczały "Wy róbcie swoje, a mnie zostawcie w spokoju, bo ja chcę się przygotować". Nie chodziło przecież o pozbawienie się troski lekarzy, których zawsze słuchał. Rozmawiała Katarzyna Kolenda-Zaleska (TVN24)
Abp Stanisław Dziwisz i Jan Paweł II, Bolonia, 27 września 1997 r. /fot. Gianni Giansanti / Sygma / Corbis
K

Katarzyna Kolenda-Zaleska: Niedawno otwierał Ksiądz Kardynał w Krakowie wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Kiedy wszyscy wyszli i został Ksiądz Kardynał w sali sam, podszedł do portretu Jana Pawła II i pogłaskał go. Czy Ksiądz Kardynał bardzo tęskni za Janem Pawłem II?

Kard. Stanisław Dziwisz: Całe moje życie było związane z Janem Pawłem II. Przyszedłem do niego jako młody ksiądz w trzecim roku kapłaństwa i pozostałem przez 39 lat. W służbie. Traktowałem go jak ojca. A gdy traci się ojca, pozostaje ten sentyment żałoby. Z drugiej strony jestem przekonany i doświadczyłem tego, że w tej chwili on jest ze mną bardziej niż ja z nim. Może za życia było odwrotnie. I to, że jest ktoś, kto śledzi moje kroki, przynosi mi spokój wewnętrzny.

Ksiądz Kardynał powiedział mi tuż po śmierci Jana Pawła II, że cały czas czuje go...

10884

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]