Reklama

Wyprawa pod powierzchnię snu

Wyprawa pod powierzchnię snu

10.07.2005
Czyta się kilka minut
W przypadku tej książki wszystko jest niezwykłe: jej geneza, droga, jaką zawarte w niej teksty przebyły do momentu wydania, treść, oprawa graficzna. Oraz emocje, jakie wywołuje u czytelnika.

“Poezja jest jak sen o nauce" - to zdanie Francisa Bacona wydaje się idealnie definiować istotę kokorynów (nowy termin literacki stworzony przez jednego z autorów). Nie tylko dlatego, że teksty te narodziły się przy okazji nauki i w celu edukacyjnym. Kilkanaście lat temu Alicja Mucha, terapeuta i logopeda w otwartym na nowe metody nauczania Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w Krakowie, zaproponowała swoim uczniom, by w ramach zajęć językowych, zamiast w nieskończoność powtarzać cudze teksty, zaproponowali własne. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania; o ile bowiem twórczość plastyczna osób niepełnosprawnych od dawna cieszy się zasłużonym uznaniem, o tyle ich literatura wciąż pozostawała terytorium nieznanym.

A przecież - jak mądrze pisze we wstępie do książki pomysłodawczyni - “zdarza się tak, iż ma się problemy z rozwiązaniem równania z jedną niewiadomą, a...

5361

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]