Reklama

Wyczulone spojrzenie na świat

Wyczulone spojrzenie na świat

20.06.2004
Czyta się kilka minut
Wśród powszechnej, niemal cmentarnej obojętności na sprawy związane z polityką, wypowiedzi zalecających się do nas kandydatów do Parlamentu Europejskiego wydały się równie niestosowne jak nagły wybuch śmiechu nad mogiłą. Zwłaszcza wtedy, gdy stopień ich kłamliwej bezmyślności urągał poczuciu przyzwoitości.
"

"Okazuje się, że sam język naszych salonów stracił całą swoją moc, całkowicie się zdegenerował i zamienił w pustą gadaninę, że nasze życie upływa w dużym oddaleniu od swoich symboli (...); salon jest znacznie oddalony od kuchni i warsztatu" - H. D. Thoreau "Walden".

Oto kandydat SLD szczyci się, że jego partia “posprzątała po ekipie AWS" (dzielny ów mąż zakłada, że Polacy nie słyszeli nic o Starachowicach, ominęły ich wielomiesięczne działania komisji badającej sprawę Rywina, że jest dla nich rzeczą całkowicie normalną, gdy zmian w radach nadzorczych dokonuje się przy użyciu służb specjalnych, a wszystko to jest jedynie czubkiem góry lodowej). Z kolei inny kandydat do forum europejskiego, w którym z ostrożną rozwagą należy posługiwać się racjami historii narodowych, bez ogródek wyznaje, że najlepszą rekomendacją dla niego jest przyprawiające go o entuzjazm...

16772

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]