Reklama

Współczynnik Sofii

Współczynnik Sofii

05.10.2015
Czyta się kilka minut
​Trzy gramy drożdżówki na własny użytek. Szkoda, że to nie mój dowcip, ale liczę, że ASZdziennik, najsensowniejsze źródło informacji z kraju, nie pogniewa się za powielanie.
Pieczony camembert (przepis na końcu tekstu) Fot. Kamila Zarembska i Wojciech Szatan
M

Ministra oświaty wybłagała u kolegi z rządu, żeby dopuścił sprzedaż owych niebezpiecznych bułek w szkołach. W jej wypowiedzi pojawiło się słowo „negocjacje”, ale jakoś nie umiem go powtórzyć bez cudzysłowu, bo nie pasuje do majestatu Rzeczypospolitej, żeby ministrowie negocjowali grubość kruszonki. Lepiej żeby ponegocjowali dofinansowanie z budżetu dla turnusu w ośrodku medytacyjnym – niechże pojadą na nasz koszt, poszukać w sobie ocalałego ziarenka rozsądku. Wkrótce będą mieli mnóstwo wolnego czasu.

Odcięta od słodyczy dziatwa może nadrobić ich niedobory podczas poranków w filharmonii. Tam – podobnie jak w gmachu stołecznej opery – bufet oferuje śmiecie świata całego. Feeria tandetnych słodyczy i bateria napojów jak marzenie marketera koncernu… wiecie, tego, co zaanektował św. Mikołaja. Czy na czas konkursu chopinowskiego podciągnięto nieco ofertę? Nie wiem, za wysokie to dla...

6341

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]