Reklama

Ładowanie...

Wracamy do czasów sowieckich

07.05.2017
Czyta się kilka minut
Aleksandr Podrabinek: Światowi politycy powinni wyznaczać Putinowi czerwone linie wszędzie tam, gdzie tylko się da. I aktywniej wspierać kraje, które chcą się wyzwolić spod kurateli Rosji.
Protesty uliczne w Moskwie, 26 marca 2017 r. Fot. Nikita Shvetsov / AA / ABACA / PAP
A

ANNA ŁABUSZEWSKA: Do wyborów prezydenckich w Rosji został niecały rok. Jeszcze niedawno zdawało się, że Władimir Putin zwycięstwo ma podane na tacy i bez wysiłku zostanie znów prezydentem. Że rosyjskie społeczeństwo nadal będzie pogrążone w śpiączce, a ekipa rządząca przeprowadzi scenariusz reelekcji w ciszy i spokoju. Tymczasem w Moskwie i innych miastach odbyły się niedawno duże demonstracje przeciw wszechobecnej korupcji. Czy to zagrożenie dla władz? Czy będą teraz musiały zmienić wypracowany scenariusz?

ALEKSANDR PODRABINEK: Nie wydaje mi się, by władze liczyły na to, że sytuacja będzie spokojna i wszystko pójdzie gładko. Zresztą im nie chodzi o to, aby wszystko było spokojnie. Dla nich najważniejsze jest, by sytuacja nie wychodziła poza te ramy, w których władza może trzymać społeczeństwo w ryzach. Z ich punktu widzenia główne zadanie...

16755

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]