Reklama

Władza od Boga

Władza od Boga

16.08.2011
Czyta się kilka minut
21. Niedziela Zwykła
B

Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie". Ciało i krew? Wygląda na to, że coś jednak powinniśmy zrobić z Lekcjonarzem mszalnym. To znaczy z tekstem, tłumaczeniem Biblii, jakie codziennie odczytujemy podczas Mszy. To samo zdanie w Biblii paulistów brzmi: "Szczęśliwy jesteś, Szymonie, synu Jony, gdyż nie poznałeś tego ludzką mocą, ale objawił ci to mój Ojciec, który jest w niebie". Dopiero przekład, w którym tłumacz zrezygnował z semityzmów, pozwala współczesnemu człowiekowi zorientować się, o co chodzi Jezusowi. Mówiąc inaczej, Jezus potwierdza trafność Piotrowego sposobu patrzenia na Jezusa. Po prostu, opinia Piotra o Jezusie pokrywa się ze stanem faktycznym, z opinią o Nim samego Boga.

Z tego wynika, że boskie nie musi być przeciwne ludzkiemu. Dzieje się tak wtedy, gdy...

3271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]