Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wilcze doły internetu

Wilcze doły internetu

06.08.2018
Czyta się kilka minut
Podczas wakacji pojawia się w internecie wyjątkowo dużo artykułów na temat wakacyjnego odpoczynku od internetu.
C

Cyfrowy detoks, te sprawy. Odciąć się, wyciągnąć wtyczkę, perfidnie a świadomie wyczerpać powerbank, przestać ćwierkać, wziąć się w garść i nie lajkować. Odstawić ekraniki, popatrzeć na uśmiech dziecka live. Uśmiech niezapośredniczony, twarzą w twarz, nawet jeśli jest to uśmiech z lekka złowrogi, zwiastujący kaskadę buraczków, dajmy na to, na koszuli – ale prawdziwej koszuli, twojej koszuli, koszuli namacalnej. Czy to nie piękne? Prawdziwe, zaprawdę autentyczne doznanie wakacyjne, bez obawy o liczbę kliknięć i odsłon na jutjubie. Buraczki.

Ale jednak coś mi podszeptywa ostrożność w stosunku do bukolicznie waldenowskiej wizji odwyku od złego nawyku, przecież jeśli internet namawia do odstawienia internetu, musi w tym być haczyk. Wyczuwam podstęp, węszę wilcze doły. Ani chybi internet chce nas pozbawić nieskończonej serii małych dopaminowych kopów, które pięknie...

2710

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Skoro Kain zabił Abla, dlaczego Adam nie przestał wierzyć Bogu? Dlaczego Abraham nie przestał ufać Bogu, gdy Ten zażądał życia Izaaka? Dlaczego mamy przestać wierzyć w Boga, jeśli ksiądz zabija człowieka (powiedzmy, że to czyni)?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]