Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Wiedza o społeczeństwie

Wiedza o społeczeństwie

10.04.2018
Czyta się kilka minut
Jednym z elementów życia pisarza/pisarki w Polsce są spotkania autorskie.
P

Pomijając oczywisty aspekt zarobkowy tego działania (z samego pisania książek moglibyśmy nie przeżyć, nie każdy wszak jest bogaty z domu, nie każdy ma zdolność rozpoznawania ziół, korzonków i owadów zdatnych do spożycia), koniecznie trzeba zwrócić uwagę na aspekt społeczny, czy może raczej obywatelski. Ośmielę się nawet zaryzykować tezę, że spośród wielu przedstawicieli świata kultury to właśnie pisarze będący nieustająco w jakiejś trasie po wojewódzkich, powiatowych i gminnych bibliotekach publicznych mają największy wgląd w to, jak naprawdę wygląda owa Polska, tzw. „ten kraj”. I może dlatego film „Twarz” jest filmem właśnie, a nie książką, pisarz, który bywa częściej niż raz do roku poza swoją bańką informacyjną, nie mógłby napisać takiej książki o Polsce – nie wszystko, co się świeci, jest udaną satyrą, nawet jeśli to takie po naszemu prawilne, postępowe światło.

No więc...

5171

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Tekst napawa optymizmem. Jak niewiele ostatnio. Dziękuję.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]