Reklama

Widziane na Festiwalu Conrada

Widziane na Festiwalu Conrada

26.10.2020
Czyta się kilka minut
P

Podczas siedmiu festiwalowych dni ponad siedemdziesiąt razy spotykaliśmy się z autorami i autorkami z całego świata. Naszymi gośćmi byli m.in. Sigrid Nunez, Etgar Keret, Bianca Bellová i Roy Jacobsen. Poznaliśmy literackie światy m.in. Marka Bieńczyka, Małgorzaty Rejmer i Joanny Rudniańskiej, dyskutowaliśmy o rynku książki i jego przyszłości oraz polecaliśmy najlepsze lektury dla dzieci i młodzieży. Zakończony tej niedzieli Festiwal Conrada w całości odbył się online, jak dotąd festiwalowe spotkania obejrzeli Państwo tylko na Facebooku i YouTubie ponad 150 tys. razy (dane o zasięgu i liczbie widzów wszystkich platform, na których dostępne były wydarzenia, podamy niebawem).

Laureatką wręczanej już po raz szósty Nagrody Conrada została Dorota Kotas – autorka debiutująca niezwykle czułym zbiorem opowieści „Pustostany” o życiu wbrew oczekiwaniom i na przekór mieszczańskim gustom. „Jestem szczęśliwa, że mogę reprezentować kobiety na tej scenie” – powiedziała Kotas po odebraniu statuetki.

Zarówno galę wręczenia Nagrody, podczas której wykłady mistrzowskie wygłosili Andrzej Leder i Elif Şafak, a także wybrane spotkania oraz magazyny literackie poświęcone tegorocznemu Festiwalowi znajdują się w otwartym serwisie powszech.net/conrad2020.

Wszystkie festiwalowe wydarzenia dostępne są na stronach facebook.com/ConradFestival oraz na platformie PLAY KRAKOW. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Od 2018 r. związana z „Tygodnikiem Powszechnym”, moderatorka czytelniczej grupy dyskusyjnej Book's not dead. Pisze o najnowszej polskiej prozie oraz tematach społecznych. W 2019 r....

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]