Reklama

Wiara wątpiących

Wiara wątpiących

22.04.2008
Czyta się kilka minut
Słowa te wydały się im czczą gadaniną i nie dali im wiary. Jednakże Piotr wybrał się i przybiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało. Łk 24, 11 n
N

Nerwowe biegania, niepokój, domysły i niepewność wpisują się w scenariusz szokującej prawdy o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Biorąc pod uwagę doniosłość tej prawdy, można było oczekiwać na zgoła inny wariant wydarzeń poranka wielkanocnego.

Uzasadniony i naturalny byłby przecież alternatywny scenariusz tamtych zdarzeń. Aby wykluczyć niepewność, można było od razu podać ich precyzyjną, oficjalną wersję, która nie zostawiałaby miejsca na domysły. Aniołowie mogli przecież zorganizować jakiś odpowiednik konferencji prasowej, podczas której poinformowano by uczestników: "Chrystus zmartwychwstał. Po raz kolejny dobro zwyciężyło definitywnie intrygę i przemoc. Informacje o okolicznościach i sposobie zmartwychwstania będą podawane sukcesywnie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie do Galilei, gdzie podany będzie następny komunikat".

...
1559

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]