Reklama

Walenty pali mosty

Walenty pali mosty

16.02.2015
Czyta się kilka minut
Negatywne efekty nieudanych kulturowych przeszczepów nie dały na siebie długo czekać.
A

Aż dziw, że to, co się stało, wcześniej się nie stało – fakt, że nie wcześniej, a dopiero teraz, jest dowodem, żeśmy jak lawa nieruchawa, że gdzieś w głębi naszych jestestw tli się jednak zdrowy rdzeń, rdzeń jeszcze słowiański, a nawet „pra”. Wiem, że niejasno, ale przecież wszyscy przeczuwamy, o co chodzi, wszak młodzi bogowie niszczą stare prawa, a zwłaszcza mosty.
Nie od wczoraj wiadomo, że historia jest tkaniną bez szwów, że dzisiaj biały, biały welon, jutro białe, białe włosy, ale na Swarożyca, nie od razu, mili, nie od razu: nie niszczcie kładek, nie demolujcie przepraw, nie palcie za sobą mostów! Nie aż tak! Kochani! Jeśli przypinacie kłódki swej wielkiej miłości światowej – to pół biedy, choć wykwit waszego nieokiełznanego uczucia ma, niestety, swoją wagę, i odbija się na mostach, zwłaszcza że statystycznie rzecz biorąc – każde przęsło popuści pod naporem ton kłódek, by...

2843

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

No jak na TP - nie przystoi, wręcz żenujące.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]