Reklama

W wysokiej izbie

W wysokiej izbie

27.06.2004
Czyta się kilka minut
W wysokiej izbie (wysokiej zważywszy na liczbę metrów dzielących podłogę od sufitu) odbywa się ostatnio ciekawe widowisko: nie ma ono nic wspólnego z cyrkiem, bo cyrk jest miejscem ciężkiej, rzetelnej pracy i prawdziwego profesjonalizmu. Tutaj zaś jacyś ludzie, sowicie opłacani ze środków publicznych, załatwiają własne - partyjne i osobiste sprawy. Dzieje się to w intrygującej, surrealistycznej atmosferze, gdzie titanic gra, orkiestra tonie i nikt już nie wie komu co służy i kto za czym stoi, bo tutaj pac wart jest pałaca, a pałac pacanowa.
L

Loża

TVN 24 nadaje w każdą niedzielę “Lożę prasową", gdzie dziennikarze różnych opcji komentują aktualne sprawy krajowe. Raz to jest lepsze, raz gorsze, ale ostatnio trudno powiedzieć, jakie jest, bo nic się nie rozumie. Do wyjątków należą chwile, kiedy dwie osoby mówią równocześnie; przeważnie mówią wszyscy z prowadzącym włącznie. Słuchacz już się nie liczy, ważne jest to, żeby współuczestnika dyskusji przekrzyczeć i nakryć go głosem.

Piszę o tym dlatego, że “Loża" jest dobrym przykładem ewolucji, jakiej podlegają rozmaite instytucje w Polsce. Powstają po to, aby komuś czy czemuś służyć. Później o tym zapominają i zaczynają się zajmować wyłącznie sobą.

Pieniążki

Kiedy paroletni brzdąc prosi tatę o pieniążki na lody - jest to miłe, a nawet wzruszające. Ale kiedy słowa pieniążki...

1333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]