Reklama

„W sposób, który będzie możliwy"

„W sposób, który będzie możliwy"

27.02.2007
Czyta się kilka minut
Papież pokazał, co znaczy potępiać zło, nie potępiając człowieka. To, że - jak pisze Benedykt XVI - "sytuacja, która zaistniała nie pozwala arcybiskupowi na podjęcie posługi w Warszawie, nie znaczy, że jest on człowiekiem dla Kościoła skończonym.
fot. KNA-Bild
Z

Znów, przez kilka dni, abp Wielgus znajdował się w centrum zainteresowania opinii publicznej. Najpierw ze względu na prywatny list Papieża do niego. Arcybiskup - zapewne, jak każe dobry obyczaj, za zgodą Autora - list udostępnił mediom. Obawiam się, że ci, którzy sam fakt napisania przez Ojca Świętego listu, jak i jego treść ogłosili jako papieską rehabilitację - jeśli nie zapowiedź przywrócenia na warszawską stolicę - wyrządzili Księdzu Arcybiskupowi niedźwiedzią przysługę. Żeby jednym oszczędzić kolejnego rozczarowania, innym zaś niepotrzebnej irytacji (na Papieża), radzę raz jeszcze uważnie list przeczytać.

Z pierwszych słów papieskiego listu wynika, że jest on odpowiedzią na noszący datę 8 stycznia br. list Arcybiskupa. Dowiadujemy się, że Arcybiskup opisał Papieżowi "bolesne cierpienia swego serca podczas całego życia kapłańskiego i biskupiego, aż do...

4342

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]