Reklama

„W sposób, który będzie możliwy"

„W sposób, który będzie możliwy"

27.02.2007
Czyta się kilka minut
Papież pokazał, co znaczy potępiać zło, nie potępiając człowieka. To, że - jak pisze Benedykt XVI - "sytuacja, która zaistniała nie pozwala arcybiskupowi na podjęcie posługi w Warszawie, nie znaczy, że jest on człowiekiem dla Kościoła skończonym.
fot. KNA-Bild
Z

Znów, przez kilka dni, abp Wielgus znajdował się w centrum zainteresowania opinii publicznej. Najpierw ze względu na prywatny list Papieża do niego. Arcybiskup - zapewne, jak każe dobry obyczaj, za zgodą Autora - list udostępnił mediom. Obawiam się, że ci, którzy sam fakt napisania przez Ojca Świętego listu, jak i jego treść ogłosili jako papieską rehabilitację - jeśli nie zapowiedź przywrócenia na warszawską stolicę - wyrządzili Księdzu Arcybiskupowi niedźwiedzią przysługę. Żeby jednym oszczędzić kolejnego rozczarowania, innym zaś niepotrzebnej irytacji (na Papieża), radzę raz jeszcze uważnie list przeczytać.

Z pierwszych słów papieskiego listu wynika, że jest on odpowiedzią na noszący datę 8 stycznia br. list Arcybiskupa. Dowiadujemy się, że Arcybiskup opisał Papieżowi "bolesne cierpienia swego serca podczas całego życia kapłańskiego i biskupiego, aż do...

4342

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]