Reklama

Ładowanie...

W gościnie u zwierząt

12.10.2010
Czyta się kilka minut
Bieszczady wciąż są dzikie. Aby nadal mogły tu żyć niespotykane w innych częściach Polski gatunki zwierząt i roślin, trzeba je jednak chronić. Najlepsze efekty uzyskuje się dzięki podnoszeniu świadomości ekologicznej mieszkańców i turystów.Bieszczadzki Park Narodowy dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich organizuje projekt edukacyjny dla dzieci i dorosłych.
S

Siadamy przy stoliku. Nie musi być duży. Przygotowujemy kostkę do gry i odpowiednią liczbę pionków. Zasady są bardzo proste i większości znane od dziecka. Kiedy nadchodzi nasza kolej, przesuwamy swój pionek o tyle pól, ile oczek pokazała kostka. Pola mają przypisane wyjaśnienia. Zawsze postępujemy zgodnie z nimi. Wygrywa ten, kto dotrze pierwszy do mety.

Tak naprawdę zaś zawsze wygrywają Bieszczady. Grę "W gościnie u zwierząt" stworzył Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego przy wsparciu środków europejskich w ramach projektu "Program edukacji ekologicznej społeczności lokalnej". Co prawda umieszczono ją w książce dla przedszkolaków, ale i najdoroślejszy turysta może w nią zagrać. Zaprasza ona do realnej wędrówki. Zachęca, żeby zeskoczyć z planszy prosto na szlak.

Start to okolice Bereżek. Pionki przemierzą prawie całe...

12367

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]