Reklama

Ładowanie...

VI Dzień Papieski

16.10.2006
Czyta się kilka minut
P

Pod hasłem "Jan Paweł II Sługa Miłosierdzia" odbył się VI Dzień Papieski (15 października). W okolicznościowym liście pasterskim Episkopat przypomniał, że "miłość domaga się służby"; gośćmi obchodów byli kard. Jozef Tomko (b. prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów) oraz Jean Vanier (założyciel wspólnoty Arka; reportaż o jego wizycie w Polsce opublikujemy w najbliższym numerze). W całym kraju odprawiano uroczyste Msze o beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II - liturgię w Łagiewnikach sprawował kard. Stanisław Dziwisz (na zdjęciu z bp. Janem Zającem). Odbywały się koncerty, konferencje naukowe, debaty i pokazy filmowe, 100 tys. wolontariuszy kwestowało na rzecz uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Obecnie 1,6 tys. gimnazjalistów pobiera stypendia od Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Wsparcie będą otrzymywać również podczas nauki w liceum i na studiach.

943

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]